Граждани настанени в Кризисния център на улица „Шуменска комуна“ № 22 се жалваха на кмета Любомир Христов в приемния му ден от вандали и пияници, които нарушават спокойствието на живеещите в блока. Володина Димитрова, Стоян Стоянов и Огнян Йорданов се оплакаха и от битовите условия в Центъра. Преди няколко години сградата бе ремонтирана. От известно време обаче мазилката пада, покривът тече и водата стига до първия етаж“, обясниха настанените в бившите виетнамски общежития. Градоначалникът пое ангажимент утре лично да направи оглед на сградата.
„Хора с психически заболявания рушат сградата, държат се лошо с останалите наематели. Необитаемата частна сграда е превзета от аркомани, които разбиват решетки, парапети, непрекъснато има скандали, често се стига и до сбивания“, оплакаха се още хората и поискаха необитаемата част от сградата да се затвори. Те обясниха, че са подавали сигнали и до Общинско предприятие „Общински жилища и имоти“ (ОЖИ).
„Това не може да продължава така. Там отглеждаме децата си. Средата е неподходяща за тях“, коментираха още Володина Димитрова, Стоян Стоянов и Огнян Йорданов.
С гражданите разговаря и директорът на ОЖИ Юлиян Вълчев, който заяви, че Кризисният център не е интернат или общежитие. При подобни проблеми, живеещите в сградата на „Шуменска комуна“ № 22 трябва да се обръщат към МВР.
„Скоро имахме случаи на самонастанили се лица в Кризисния център. Взехме мерки и с помощта на полицията те бяха изведени от блока. Базата е предназначена за ползване от хора в тежко социално положение“, обясни Вълчев и добави, че част от настанените често се изнасят от блока и на тяхно място се самонастаняват други хора.
Месечната такса за стая в Кризисния център в Шумен е 10 лева. Наемателите поемат разходите за ток и вода. „В крайна сметка настанените там граждани са подписали договор за наем и имат задължения, които трябва да изпълняват“, категоричен бе Юлиян Вълчев.
24shumen.com