Лечебната минерална вода от върбишките извори беше обявена за продан в интернет пространството. Скандалната цена надхвърли бъдещата стойност на питейната вода в област Шумен. Според сайта „продавач”, цените варират в следния диапазон: 0,5 литра – 18 лв., 1 литър – 22 лв., 2 литра – 26 лв. Тъй като местността се слави със своята „жива вода”, кметът Мердин Байрям излезе с обръщение към всички, които могат да се подлъжат по шарлатанската сделка.
Ето какво каза Байрям:
„Ето как лековитата ни и достъпна безвъзмездно, за всички хора минерална вода, се продава на безумни цени, в български сайт, за хомеопатични продукти!!!
Показаната на снимките табела с химичния състав на водата, не показва и една малка част от своебразния и богат „букет“, на нейните химични съставки, способстващи за това лечебните й свойства, да нямат равни на себе си, и водата да заема достойно място в световната карта на минералните води, още от далечната 1937 година!
По-долу в зоната за коментари на публикацията, ще публикуваме АКТУАЛНА снимка, с АКТУАЛНИТЕ анализи, които бяха направени по искане на настоящото ръководство на община Върбица през 2012г в лабораторията за обследване на минералните води на България в гр. София.
ДРАГИ ПРИЯТЕЛИ, СЪГРАЖДАНИ, ГОСТИ НА ВЪРБИЦА – ТУРИСТИ ИЗБРАЛИ ДЕСТИНАЦИЯ ВЪРБИЦА,
ПОЛЗВАЙТЕ БЕЗПЛАТНО И ЗА ЗДРАВЕ НАШИТЕ МИНЕРАЛНИ ВОДИ ДИРЕКТНО ОТ ИЗТОЧННИЦИТЕ!
Всеки такъв и подобен сайт, който не разкрива нормални форми за контакт, може да се окаже Вашият лош избор!”
От Общината публикуваха и актуалните стойности на водата във Върбица.
24shumen.com