дом Култура Културна програма за месец юни 2018 година

Културна програма за месец юни 2018 година

0
ДЯЛ

1 юни
МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ДЕТЕТО
РБ „Ст. Чилингиров“
9.00 ч. – „БИБЛИОТЕКАР ЗА ЕДИН ДЕН“
10.00 ч. и 14.00 ч. – КИНОПРОЖЕКЦИЯ НА ФИЛМА „СМЪРФОВЕТЕ – ЗАБРАВЕНОТО СЕЛЦЕ“
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
10.00 ч. – Градска градина
1 ЮНИ – МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ДЕТЕТО – рисунки на асфалт, арт ателиета, музика, танци, томболи, спортни състезания и весели изненади
Организатор: Община Шумен – 054/857 751, ЦПЛР-ОДК, ОМД, ЦПЛР-УСШ
10.00 ч. – Зала „Сава Доброплодни“ на НЧ „Добри Войников – 1856“
СТУДИО „ИЗКУСТВО“ – прожекция на концерт от Валдбюне „Три звезди в Берлин“
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
13.00 ч. – Общински младежки дом
„ИНДУСТРИЯТА В МОЯ РЕГИОН“ – връчване на наградите за есе и рисунка от ученически конкурс
Организатор: Алкомет АД, Община Шумен – 054/ 857 751
16.30 ч. – Магазин BulMag, кв. „Боян Българанов“
ИГРИ, ТАНЦИ, СЪСТЕЗАНИЯ, ДЕТСКА ДИСКОТЕКА И ОЩЕ МНОГО ИЗНЕНАДИ
Организатор: Магазин BulMag, кв. „Боян Българанов“, Община Шумен – 054/ 857 751
17.30 ч. – Парк „Студентски“
КОНЦЕРТ И СПОРТНИ ИГРИ – ТОМБОЛА
Организатор: „ПИ ЕМ България“ ООД, Община Шумен – 054/ 857 751
18.30 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“
„ЗЛАТНИТЕ ДЕТСКИ ПЕСНИ НА БЪЛГАРИЯ“ – празничен концерт, посветен на 55-годишнината на хор „Бодра песен“ с гост-солист Орлин Горанов
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

1-3 юни
9.00-17.00 ч. – Национален историко-археологически резерват „Плиска“
„ДНИ НА ПРЕДЦИТЕ“ – събор-фестивал на средновековния бит и култура
Организатор: Регионален исторически музей – Шумен – 054/ 875 487

1-30 юни
НЧ „Ст. Чилингиров – 1963“
„ЛЯТНО ИГРОЗНАНИЕ“ – организиране на летен отдих за децата
Организатор: НЧ „Ст. Чилингиров – 1963“ – 054/800 334

2 юни
12.00 ч. – Пред Паметник на загиналите във войните шуменци, пл. „Кристал“
ДЕН НА БОТЕВ И НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА СВОБОДАТА И НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ – ритуал по полагане на венци и цветя
Организатор: Община Шумен – 054/ 857 751
10.00 ч. – НЧ „Напредък – 1869”
„ЗДРАВЕЙ ВАКАНЦИЯ!“ – детски празник с участието на ученици от СУ „Сава Доброплодни“
Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627

3 юни
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“
„ПРИКАЗКА ЗА РИЦАРЯ БЕЗ КОН“ от Марта Гушньовска
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

4 юни
14.00 ч. – Лекционна зала на НЧ „Ст. Чилингиров – 1963“
ИЗЛОЖБА И ПРЕДСТАВЯНЕ НА СТИХОСБИРКИ ОТ САШКА РУПЧИНА И ЕЛИ РАДУЛОВА ОТ ГРАД БАНСКО
Организатор: НЧ „Ст. Чилингиров – 1963“ – 054/800 334
18.30 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“
КОНЦЕРТ НА ВЕСЕЛИН МАРИНОВ
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

4-30 юни
Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“
„150 ГОДИНИ БЪЛГАРКИ НА ТЕАТРАЛНАТА СЦЕНА“ – изложба
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586, Къща-музей „Добри Войников“

5 юни
17.00 ч. – НЧ „Напредък – 1869”
ИЗЛОЖБА – ФОТОГРАФИЯ НА ГЕОРГИ ПАНАЙОТОВ
Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627
17.30 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Ст. Чилингиров“
ГОСТУВАТ ДЕЛЯН ИЛИЕВ, УПРАВИТЕЛ НА ИЗДАТЕЛСТВО „АТЕА”, ДОЦ. ЛЮДМИЛ ГЕОРГИЕВ С ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГИТЕ СИ ОТ ПОРЕДИЦАТА „КРИМИНАЛИСТИТЕ” И РАДОСЛАВ МЛАДЕНОВ С ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА СИ „ШАШ И ПАНИКА”
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“
Гостува: ОПЕРАТА „АИДА“ от Джузепе Верди
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

6 юни
18.00 ч. – Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“
КОНЦЕРТ НА СЪСТАВИТЕ НА НЧ „Д. ВОЙНИКОВ – 1856“
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586

7 юни
19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“
„ХЛАПАЧКАТА“ от Мирча Йонеску
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община Шумен
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ – диригент Станислав Ушев, солист – Фиамета Тарли /пиано/
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267

8 юни
РБ „Ст. Чилингиров“
11.00 ч. – Парковото пространство пред библиотеката
ОТКРИВАНЕ НА ПОЕЗИОМАТ С ОФИЦИАЛЕН ГОСТ: Г-ЖА ДАГМАР ОСТРАНСКА – ДИРЕКТОР НА ЧЕШКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР – СОФИЯ
17.30 ч. – Фоайе – II етаж
ТВОРЧЕСКА СРЕЩА С БОРИСЛАВ ГЕРОНТИЕВ И ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА „СЕЛО БЕЗ ЧЕРКВА”
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“
„ХЛАПАЧКАТА“ от Мирча Йонеску
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

10 юни
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“
„ИСТОРИИТЕ НА МИСТЪР ХЕПИ“ по Доналд Бисет
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

12 юни
17.30 ч. – Зала „Сава Доброплодни“ на НЧ „Добри Войников – 1856“
„НЕСПОКОЙНАТА СЯНКА НА ВЪЗРОЖДЕНЕЦА“ – представяне на книгата на Кънчо Тодоров
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
18.00 ч. – НЧ „Напредък – 1869”
КОНЦЕРТ НА ШКОЛАТА ПО ЦИГУЛКА
Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627

13 юни
18.30 ч. – Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“
ТРАДИЦИОНЕН ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА ДТА „ПЪРГАВЕЛЧЕ“ И ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ „ГАЙТАНИ“
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586

14 юни
17.30 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Ст. Чилингиров“
ГОСТУВА ВАРТА КОРИСЯН С ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА СИ „БОГОМИЛИТЕ – ЕСЕИТЕ НА БЪЛГАРИЯ”
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“
„НИРВАНА“ от Константин Илиев
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

15 юни
17.30 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Ст. Чилингиров“
ГОСТУВА ЮЛИЯНА ДОНЧЕВА С ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГАТА СИ „КОД „ЧЕРВЕНО“: „МОЯТА ИСТИНА ЗА ХРАНАТА“
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община Шумен
ЦИКЪЛ „МЛАДИ ВИРТУОЗИ“ – диригент Калина Василева, солисти – Лия Петрова /цигулка/ и Адриен Ла Марка – виола
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267

15-16 юни
ПП „Шуменско плато“
„ШУМЕН РОК ФЕСТ“ – по програма
Организатор: Община Шумен – 054/ 857 751

17 юни
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“
„САМОХВАЛКО“ от Бианка Бенковска
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

18 юни
19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“
КОНЦЕРТ НА ГЕОРГИ ХРИСТОВ
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

18-22 юни
НЧ „Тодор Петков – 1963“
„ЗАБАВНО ЛЯТО В БИБЛИОТЕКАТА“ – лятна читалня и игри за деца
Организатор: НЧ „Тодор Петков – 1963“ – 054/830 572

19 юни
19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“
Гостува: ТК „ВИВА АРТЕ“ с „ЛЪЖАТА“
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

20 юни
18.00 ч. – Изложбена зала на РБ „Ст. Чилингиров“
ИЗЛОЖБА ПОРТРЕТИ НА ДАНИЕЛ НАЧЕВ – УЧЕНИК В СУ „САВА ДОБРОПЛОДНИ”
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“
„ГЛАСОВЕ И ЛИЦА“ – театрална акция на Валерий Пърликов
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

21 юни
14.00 ч. – Детски отдел на НЧ „Добри Войников – 1856“
„ПРИКАЗКА ЗА ТОВА КАК ЦАР ПЕТЪР ОЖЕНИЛ СВОЯ АРАП“ – видеопрожекция по повод 80 г. от рождението на Владимир Висоцки
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община Шумен
ОПЕРНА ГАЛА – диригент Диан Чобанов, солисти – Станислава Иванова /сопран/ и Ивайло Михайлов /тенор/
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267

22 юни
10.00 ч. – Градска градина
„ЕНЬОВСКА МАГИЯ“ –фестивал
Организатор: НЧ „Боян Пенев – 1949” – 054/ 868 941
17.30 ч. – НЧ „Добри Войников – 1856“
VIII МЕЖДУНАРОДЕН И ХIХ НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА ЛЮБИТЕЛСКИТЕ ИСТОРИЧЕСКИ ФИЛМИ
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586

23-24 юни
10.00-17.00 ч. – Национален историко-археологически резерват „Плиска“
III НАЦИОНАЛЕН СРЕДНОВЕКОВЕН СЪБОР „МАГИЧЕСКА МАДАРА“
Организатор: Регионален исторически музей – Шумен – 054/ 875 487

24 юни
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“
„РОШЛЬО И КОМИНИТЕ“ от Кина Къдрева
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

26 юни
19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“
„НАЧАЛО НА КРИВОРАЗБИРАНЕТО“
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275

27 юни
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община Шумен
СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ – диригент Юн Чае, солист – Джинхо Хонг – виолончело
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267

29 юни
17.30 ч. – НЧ „Тодор Петков – 1963“
„ПРАЗНИК НА ДОБРУДЖАНСКИ КВАРТАЛ“
Организатор: НЧ „Тодор Петков – 1963“ – 054/830 572

30 юни
10.00 ч. – НЧ „Земеделец – 1903“, с. Панайот Волово
„ЦВЕТНА ФЕЕРИЯ“ – празник на цветята
Организатор: НЧ „Земеделец – 1903“, с. Панайот Волово – 05314/ 22 35
Културната панорама може да се актуализира периодично.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияМилена Славова пее благотворително за реставрацията на паметниците в Нови пазар
Следваща статияНеделята на Вси светии е
loading...