дом Общество 1, 2, 3, …12 и минимум хилядарка за заветната бална нощ

1, 2, 3, …12 и минимум хилядарка за заветната бална нощ

0
ДЯЛ

Бордо, вино, тюркоаз, мента, пудра, златна роза и всичко това, посипано с много блясък. Такива са модните тенденции при избора на облекло за абитуриентите тази година. Привържениците на класиката обаче както винаги залагат на бяло и черно в избора на цвят.
„Това е много печеливш избор, тъй като класиката е вечна, а тоалетът може да се носи и на следващо празнично събитие”, обясни пред репортер на 24shumen.com Ирина Цветанова, собственик на магазин за официално облекло. Според нея девойките стават все по-смели и предпочитат екстравагантни тоалети, залагайки на максимата „Колкото повече, толкова повече”. „Моят съвет винаги е да бъдат премерено семпли, особено тази година, тъй като дизайнерите твърдят, че семплото и елегантното показва лукс и класа”, посочи още Ирина.
Цените на роклите в Шумен не се различават особено от миналата година. Родителите са се бръкнали със суми от 200 до 700 лева за рокли на своите принцеси, в зависимост от възможностите си. С тази цифра обаче съвсем не приключват разходите по „заветната нощ”. Пробна прическа, основна прическа, боядисване, аксесоар, екстеншън – поне още 200 лева, но красотата иска …жертви. Коафьорите съветват дамите да заложат на небрежен кок, много елегантна и стилна прическа, която може да бъде чудесно допълнение към красивата бална рокля. Ретро прическата също е много актуална – в последните години има едно завръщане към винтидж стила в световен мащаб. Много сватби се правят именно в тази тематика и изглеждат страхотно. И ако мислите, че кокетните фуркети са достатъчно, за да заблести една абитуриентка… това съвсем не е така. Младите дами със сигурност са категорични, че балната вечер трябва задължително да е бляскава – колие, обеци, гривна. Което пък бърка в портмонето на родителите с още от 100 до 1 000 лева, в зависимост от покритието на бижутата.

Тенденцията при обувките остава вечна – високи токове! В цвят „нуди”, класическо черно или покрити с камъни. Разкрасителните процедури – маникюр, вежди, солариум, 3D мигли също ще излязат солено на родителите на абитуриентките. Завършващите тази година шуменки ще „струват“ средно около 1 500 лева.
При мъжкото облекло също се забелязва склонност към смело експериментиране


Въпреки всеобщото мнение, че „При момчетата е по-лесно”, модни експерти напълно отхвърлят това твърдение. „Момчетата са не по-малко суетни от момичетата. За тях това също е важна нощ”, категорична е модната консултантка Ирина Цветанова. Тя обясни, че при тях масово се залага на синьото във всичките му нюанси. Интересното тази година е, че момчетата също се връщат назад във времето. „Часовник със синджир, бомбе, а дори и монокъл. Търсенето на подобни аксесоари тази година е сравнително високо”, обясни тя.
Повечето абитуриенти са избрали да прекарат дълго чаканата бална нощ в хотел „Шумен“ и новооткрития ресторант „Барбароса”. Празненства ще има и в „Боровец“, механа „Чифлика“, комплекс „5-ти километър“.
По данни на Регионалното управление на образованието средното си образование тази година в Шуменско завършват 1 364 младежи и девойки.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияБизнесът е отговорност към хората за „IVEL&CO“
Следваща статияПроф. Евгени Цачев: Българската държава е поне на 3 000 години