дом Общество Младите огнеборци от 9-то ОУ „Панайот Волов” – най-добрите в страната

Младите огнеборци от 9-то ОУ „Панайот Волов” – най-добрите в страната

0

Приключиха ХIX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”. В комплексното класиране купата спечели отрядът на 9-то ОУ „Панайот Волов” в Шумен. През двата състезателни дни на XIX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” – Албена 2018 г. учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.С резултат от 98.77 точки в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград. На по-малко от 2 точки от първенеца остана отборът на 8-мо ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Перник. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на СУ „Никола Вапцаров”, гр. Хаджидимово.
Както вече 24shumen.com писа, вчера до победата в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигнаха отново нашите ученици. Второто място завоюваха младежите от ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград, а трети останаха представителите на СУ „Д-р Петър Берон”, гр. Свиленград.
В комплексното класиране купата спечели отрядът на 9-то ОУ „Панайот Волов”, гр. Шумен. Младите огнеборци от ЦПЛР-ЦУТНТ /Център за подкрепа на личностното развитие – Център за ученическо, техническо и научно творчество/, гр.Разград заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Д-р Петър Берон”, гр. Свиленград.
Всички участници получиха предметни награди и грамоти.